Jak kombinovat barvy v kuchyni: tipy a triky od interiérové designérky

V našich končinách většině domácností dominují bílé, šedé a černé kuchyně. A není divu, jsou to neutrální nadčasové barvy, které snadno zapadnou do jakéhokoliv prostředí. Ale co když už máte bílé nebo černé dost, a rádi byste své kuchyni dopřáli trochu barev?

Zdroj 1: Delicato Design Portfolio Zdroj 2: Pinterest

Je pravda, že kuchyně je místem, které si obvykle zařizujeme na dlouhou dobu, a proto je důležité s barvami nakládat opatrně. Barevné kuchyně, pokud jsou navrženy s citem, jsou vizuálně atraktivní a můžou se tak stát ozdobou vašeho interiéru. 

V tomto článku se s vámi podívám na to, jak můžete využít barvy k tomu, abyste kuchyni dodali osobitý charakter a zároveň vytvořili útulný prostor pro vaření a trávení času s rodinou a přáteli.

Ale než se necháme inspirovat barevnými trendy, pojďme si zopakovat několik zásadních pravidel. 

Na co si dát pozor při výběru barev do kuchyně

  • Zvažte roli kuchyně: Předtím, než začnete vybírat konkrétní odstíny, popřemýšlejte, zda chcete, aby vaše kuchyně byla dominantou místnosti, nebo by naopak měla splynout s okolím. 
  • Světelné podmínky: Při výběru barev vezměte v potaz množství přirozeného denního světla, které místnost má. U tmavších vybírejte světlé barvy, aby prostor nepůsobil stísněně. Pokud je kuchyně světlá a velká, tmavší odstíny ji naopak zútulní.
  • Vzorkování je klíčem: Předtím, než se definitivně rozhodnete pro barevnost kuchyně, zkuste si pořídit vzorky kuchyňských dvířek, pracovních desek, úchytek a podlah. Vyzkoušejte si, jak budou vybrané materiály a barvy vypadat ve vašem prostoru za dne a během večera. A také nezapomeňte vzít v úvahu barevnost ostatního nábytku a dekorace v místnosti.

Barevné trendy v kuchyních

•Pojďme se teď společně podívat, jaké barevné trendy jsou teď v kurzu.

Teplá šedá neboli taupe kuchyně

Teplé neutrální odstíny, jako je teplá šedá či béžová, jsou v poslední době velmi oblíbené. Působí útulně a svěže zároveň, krásně se kombinují se dřevem či měděnými nebo černými prvky a s tmavou pracovní deskou působí velmi elegantně.

V této kuchyni jsem použila dekor kašmírově šedé.

Odstíny zelené v kuchyni

Odstíny zelené jsou další oblíbenou volbou pro kuchyni, protože evokují přírodu a dodávají pocit klidu a pohody. Výběr zelených odstínů je opravdu rozmanitý, od syté smaragdové zelené po tlumené olivové tóny. 

Zelená se skvěle kombinuje s přírodními materiály, jako je kámen a dřevo. Taky krásně vypadá kombinace olivově zelené, černých úchytek a dřevodekoru.

Zdroj 1: Pinterest Zdroj 2: Pinterest

Modré kuchyně

Sytá modrá je další barva, která může moderní kuchyni dodat hloubku a šarm. Kombinace syté modré s bílou vytváří čistý a elegantní vzhled. Perfektně na ni vyniknou zlaté nebo mosazné prvky.

Zdroj 1: Pinterest Zdroj 2: Pinterest

Terakotové kuchyně

Pokud toužíte po něčem teplém a zemitém, terakotové odstíny jsou ideální volbou. Tyto odstíny se skvěle kombinují s černými nebo zlatými prvky a vytvářejí elegantní a vkusný vzhled. Když se k nim přidá světlý kámen, kuchyně získává autentický a přitažlivý vzhled.

Zdroj 1: Pinterest Zdroj 2: Pinterest

Přeji vám mnoho úspěchů při zařizování vaší nové kuchyně. A pokud si stále nejste jisti svým výběrem barev a materiálů, neváhejte se na mě obrátit. Můžeme domluvit konzultaci, na kterou přivezu spoustu vzorků a pomůžu vám pro vaši kuchyni najít tu nejlepší barevnou kombinaci.

Pojďme společně proměnit vaše bydlení
v útulný a hřejivý domov

Zastihnete mě na:

Nebo mi napište na:

Můžete také vyplnit formulář.
Ozvu se vám do 48h a domluvíme podrobnosti.
Přejít nahoru