Elegantní světlý a vzdušný byt, Londýnská

Pro rodinu z USA jsem zařizovala druhé bydlení v Praze, konkrétně obývací pokoj s kuchyní, vstupní prostor a ložnici. Převážná část projektu byla řešena na dálku. S klienty jsem se setkala na konci ledna při převzetí bytu od developera.  Na první schůzce jsme probrali představy klientů a předvybrali materiály do kuchyně. Koncem června byl byt kompletně zařízený vyjma dekorací a obrazů, které jsme dotáhli v průběhu července.

Fotil: Robert Žákovič

Atypický půdorys obývacího pokoje a kuchyně

Představou klientů byl vzdušný a lehký interiér, což bylo samo o sobě oříškem vzhledem k velikosti prostoru a atypickému tvaru obývacího pokoje. Kromě atypického tvaru jsem se musela popasovat s výklenkem na jedné stěně, předělat elektroinstalaci a připravit rozvody na myčku a dřez a spojit stolování se sledováním TV do jedné zóny.

Propojení obýváku s kuchyni

V projektu šlo skutečně o milimetry. Musela jsem se poprat s ergonomií tak, aby do malého prostoru vešla plnohodnotná kuchyně včetně 60cm myčky, sporáku, trouby, mikrovlnky, spižírny, dále jídelní stůl, velká TV a rohová sedačka. Také bylo třeba dát pozor na umístění TV na výklopném držáku tak, aby při vysunutí televize nezavadila o jídelní židle. Dalším kritickým momentem byla poloha závěsného světla nad jídelním stolem, aby do něj nenarážela horní kuchyňská dvířka.

Barevné ladění interiéru

Při výběru barev a materiálů jsem vsadila na mix světlých odstínů šedé a béžové se špetkou tmavě modré. Veškerý nábytek vč. jídelního stolu a skříní byl vyroben na míru. Zbytek vybavení interiéru je převážně od českých značek, jako sedačka od zn. Polstrin, závěsné světlo z opálového skla od zn. Lucis , jídelní židle Ironica od Thon atd. Interiér jsem dodekorovala autorskými fotografiemi Prahy od fotografa Michala Fica. Fotografické obrazy a vkusné dekorace od studia Mimosa podtrhly tento vzdušný a svěží moderní interiér.

Klienti jsou z nového bytu nadšeni a pochvalují si, že mají v obýváku a kuchyni dost místa na vaření, stolování i relaxovaní, ačkoliv prostor vůbec nepůsobí stísněně, ale naopak vzdušně.

Před proměnou

Pojďme společně proměnit vaše bydlení
v útulný a hřejivý domov

Zastihnete mě na:

Nebo mi napište na:

Můžete také vyplnit formulář.
Ozvu se vám do 48h a domluvíme podrobnosti.
Přejít nahoru