Na konci října 2020 se na mě obrátila mladá slečna s žádostí o modernizaci staršího pražského bytu. Již při první návštěvě bytu bylo jasné, že se pustíme do kompletní rekonstrukce. Dnes bych s vámi chtěla sdílet fotografie „PŘED” a „PO”.

Prvním krokem byl návrh nové dispozice bytu, která lépe odpovídala potřebám klientky. Následně proběhly samotné práce, jejichž součástí byla výměna podlahových krytin, montáž nové kuchyně na míru a nová vodoinstalace a elektroinstalace. Podívejte se, jak celý proces rekonstrukce probíhal.

Nejprve jsem připravila dvě varianty dispozičního řešení a dvě varianty barevno-materiálového řešení. Níže můžete vidět variantu, která vyhrála.

V nové dispozici vznikly dvě nové místnosti

V této variantě jsme nechali zazdít dveře mezi kuchyní a chodbou, aby vznikla plnohodnotná kuchyně. Klientka se rozhodla pro kuchyni na míru od truhláře. Pracovní deska je vyrobená z materiálu Technistone. Modré obklady a černé prvky přidaly kuchyni na zajímavosti a moderním vzhledu.

Namísto původní mini koupelny jsme udělali prádelnu, kam se vešlo umyvadlo a pračka. V budoucnu zde přibude ještě sušička, počítali jsme proto i s tímto prostorem.

WC jsme zanechali na stejném místě a místo komory a vestavěných skříní v předsíni jsme nechali vybudovat koupelnu s dalším WC, sprchovým koutem a umyvadlem.

Moderní kombinace decentních barev

Barevně je byt pojat ve světlých odstínech taupe a šedé s akcenty černé. Navíc jsme v koupelně i v kuchyni použili modré obklady, které osvěžily neutrální barevnou paletu.

Celková rekonstrukce začala v polovině února a intenzivní práce v bytě trvaly do poloviny června. Když se tak ohlížím nazpátek, cítím obrovské uspokojení z toho, jak krásnou kuchyni i celý byt moje klientka má.

Máte i vy zájem o realizaci kompletní rekonstrukce bytu? Napište mi a domluvíme se na detailech.