Moderní kuchyně a jídelna v industriálním vintage stylu

Pracovat na návrhu a realizaci tohoto prostoru mě velice těšilo. Kombinaci betonové stěrky, bílé lakované MDF, černé kamenné pracovní desky a dřeva byla jednoznačnou volbou pro moderně pojatou kuchyni. V jídelně jsme se nakonec rozhodli ponechat původní dřevěný stůl a doplnili jej židlemi ve stylu vintage a designovým závěsným osvětlením. Díky citlivé kombinaci moderních prvků a nábytku v industriálním stylu a stylu vintage prostor působí velmi útulně a přívětivě. Klienti jsou velmi spokojeni, co víc si můžu přát?

S renovací mé kuchyně jsem po jejím dokončení velmi spokojena. Výsledek dopadl dle mých očekávání. Olina byla profesionálem v každé fázi, počínaje plánováním a návrhem, až po realizaci a organizaci jednotlivých prací řemeslníků, doporučením ohledně barev, materiálů, povrchů a doplňků. V České republice není snadné najít spolehlivé řemeslníky, ale Olinin tým se vždy objevil kdykoliv bylo potřeba a odvedl fantastickou práci. Olina naslouchala mým představám a nabízela řešení, které vedlo k jejich uskutečnění. Jsem opravdu velice spokojená a Delicato Design jistě využiji i pro své následující projekty.

Deborah Hunt


Tématické dětské pokoje

Koncept pokoje pro teenagera byl založen na jeho snu žít v New Yorku. Neutrální barevnou paletu jsem oživila dvěma kontrastními barvami – červenou a černou, které byly použity na doplňcích. Po funkční stránce se v pokoji našel prostor i pro relaxační koutek s odkládacím stolkem, na velkou postel i pořádný psací stůl.  Veškerý nábytek byl vyroben na zakázku truhlářem.

Jako základní prvek konceptu  dívčího pokoje posloužila veselá tapeta s pejsky. Bílou barvu nábytku jsme doplnili akcenty různých odstínů růžové, světle fialové a šedé barvy. Pokoj je navržen tak, aby plnil veškeré funkční požadavky života školačky a současně poskytoval dostatečný prostor pro hraní si a jiné volnočasové aktivity.


Obývací pokoj a jídelna, kde osvětlení hraje prim

Věděli jste, že je dekorativní osvětlení “šperkem“ domu? Je to naprostá pravda, a to i v případě tohoto projektu. Skvostné skleněné koule od Penta lights a nestárnoucí stojací lampa Arco jsou třešničkou na dortu v tomto obývacím pokoji. Kromě dekorativního osvětlení jsme změnili osvětlovací schéma pro celý dům a vybrali skoro neviditelná, a přesto funkční vestavěná světla. Byl vybrán nový nábytek do jídelny a také došlo k úpravě barevného schématu. K neutrálnímu základu jsme zvolili akcentní barvy v podobě terakotové v jídelně a sytě modré v obývacím pokoji. V neposlední řadě došlo i na nové textílie vč. okenních dekorací, koberců a dekorativních polštářků.

Když jsme se rozhodli pro renovaci našeho domu, věděla jsem co se mi líbí, ale neměla tušení, jak vše potřebné zařídit a na které dodavatele se obrátit. Požádala jsem o pomoc Olinu, a bylo to skvělé rozhodnutí. Nejen, že zajistila všechny potřebné kontakty, ale s dodavateli také komunikovala, kontrolovala jejich práci a dojednávala ceny. Ohromně mi také pomohla při rozhodování ve výběru barev a materiálů a sama přišla i s novými nápady. Po celou dobu to měla pod kontrolou a pomohla nám náš plán uskutečnit. Olino, děkuji!

Nicole Anderegg


Rodinný dům se smyslem pro barvy

Zadáním pro tento projekt bylo vytvoření moderního, přívětivého a potizivně laděného prostoru pro čtyřčlennou rodinu. Samo prostředí napomáhá vytvářet pozitivní dojem, jelikož je rodinný dům zasazen do krásného okolí poskytujícího výhled do zeleně. Neutrální barevný základ v podobě teplých hnědоkávových a skořicových tónů a jednoduché linie nábytku byly obohaceny o akcentní barvy s použitím různorodých textilií. Pozitivní nádech interiéru podtrhly abstraktní obrazy malíře Josefa Doláka.


Elegantní a nadčasová kuchyně

Elegance a nadčasovost jsou hlavními rysy této krásné kuchyně…

Původní kuchyně byla nejen malá a tmavá, ale především nebyla pro potřeby čtyřčlenné rodiny dispozičně uzpůsobena. Na základě rozšíření stávajícího prostoru směrem do dvora vznikl plnohodnotný prostor nejen pro vaření, ale i rodinné stolování či posezení s přáteli u kávy.

Jídelní stůl je totiž koncipován jako barové sezení vzhledem k tomu, že je součástí přilehlého obývacího pokoje jídelna pro sváteční stolování.

Co se barev a materiálů týče, zvolena byla nadčasová kombinace světle šedých dvířek, dřevodekoru  a umělého kamene Technistone v bílé barvě, z něhož je pracovní deska.

Místo původně určené pro technické zázemí bylo prakticky využito k umístění vestavěné lednice, skříně pro uskladnění potravin a stolku pro přípravu. Kuchyně laděná v neutrálních barvách byla oživena obrazyradostných barvách a živými květinami.

Olina Puchalová mi pomáhala s realizací rozsáhlé přestavby kuchyně. Během naší dlouhodobé spolupráce na tomto projektu Olga prokazovala nejen vysokou úroveň svých schopností v oblasti plánování, včetně vytvoření několika návrhů ve 2D a 3D, ale i důraz na detail po stránce praktické a estetické . Její osobní přístup k projektu byl neocenitelný. Spolupráce s Olinou byla přátelská a efektivní, vřele doporučuji.

Lada Campion


Moderní ložnice s romantickým nádechem

Jako inspirace pro tuto ložnici posloužil obraz magnolie, který si majitelka přála do ložnice zakomponovat. Díky němu jsem zvolila nádhernou romantickou tapetu zobrazující magnolii. Celkově je pokoj laděný do jemných odstínů kávové barvy v kombinaci s bílými povrchy a medovým dubem. O oživení barevného schématu se postaraly drobné dekorace a pokojové květiny.


 

Předsíň a schodiště v rodinném domě

Nevzhledná předsíň a schodište se na přání majitelů přeměnily ve vkusný a přívětivý prostor. Původní béžová barva na stěnach působila dost nudně. Protože  se jednalo o velké plochy a vysoké stropy, rozhodla jsem se jim přidat na zajímavosti použitím strukturované tapety, kterou jsem doplnila nádhernou tapetou s florálním motivem ve stejné barevnosti. Stěny na chodbě v 1. patře jsem ozdobila rodinnými fotografiemi a ve spodní předsíni jsem udělala menší galerii obrázků, které tematicky navozují na florální téma. Vše je doplněno dekoracemi v podobě zelených travin a keramickými vázami v tmavohnědé barvě.