Kompletní rekonstrukce staršího bytu 3+kk

 

Na konci října 2020 se na mě obrátila mladá úspěšná slečna s žádostí o rekonstrukci staršího bytu 3+kk.

Již při první návštěvě bytu bylo jasné, že půjde o totální rekonstrukci, výměnu podlahových krytin, dveří, novou vodo a  elektroinstalaci a především o novou dispozici, která bude líp odpovídat potřebám klientky.

Připravila jsem pro ni 2 varianty dispozičního řešení a 2 varianty barevno-materiálového řešení. Níže můžete vidět variantu, která vyhrála.

V této variantě jsme nechali zazdít dveře mezi kuchyní a chodbou, aby vznikla plnohodnotná kuchyně.

Namísto původní mini koupelny jsme udělali prádelnu, kde se vešlo umyvadlo, pračka a v budoucnu přibyde ještě sušička.

WC jsme zanechali na stejném místě a místo komory a vestavěných skříní v předsíni jsme nechali vybudovat koupelnu s dalším WC, sprchovým koutem a umyvadlem.

Barevně je byt pojat ve světlých odstínech taupe a šedé s akcenty černé. Navíc jsme v koupelně i kuchyni použili modré obklady, které osvěžily neutrální barevnou paletu.

Celková rekonstrukce začala v polovině února a intenzivní práce v bytě trvaly do poloviny června.

Dnes bych s Vámi chtěla sdílet fotografie kuchyně “před” a “po”. Když se tak ohlížím nazpátek, cítím obrovské zadostiučinění z toho, jak krásnou kuchyni moje klientka má. Kuchyně na míru je vyrobena truhlářem, pracovní deska je z Technistone, modré obklady a černé prvky přidaly kuchyni na zajímavosti.


Obývací pokoj a kuchyně, Top Rezidence

 

Každý prostor může mít několik různých řešení. A je tomu tak a i v případě tohoto projektu.

Mladý manželský pár si koupil byt v developerském projektu. Už od začátku naší spolupráce klienti měli jasné představy o svém novém bydlení:

 • změna dispozičního řešení obývacího pokoje a kuchyně,
 • kuchyně s ostrůvkem, kde chtějí oba společně vařit.
Nakonec jsme kromě kuchyně změnili i umístění jídelního stolu, jídelní zóna teď plynule navazuje na kuchyni a místo původně určené pro jídelní stůl patří nyní čtecímu koutku s křeslem a odkládacím stolkem.
Další prvky, na kterých jsme se dohodli s klienty:
 • V knihovně jsme naplanovali místo pro akvárium a pro domácího mazlíčka – králíka, které by bylo součástí knihovny a zároveň by nebylo patrné na první pohled;
 • V obývacím pokoji byl zvolen dekorativní kámen na stěnu s TV a biokrbem;
 • Stylově požadavky klientů vycházely z propojení evropské a asijské kultury. Proto jsem v interiéru navrhla několik různých prvků, které odkazují na asijskou kulturu. Jsou to obrazy s čínskou kaligrafií, konferenční stolek Noguchi v 1. variantě a židle Wishbone ve 2. variantě;
 • Barevně jsem se držela preferencí klienta: kombinace neutrálu a dřevodekoru, kterou jsem doplnila o několik akcentních barev. Ve 2. variantě se akcentní vínová opakuje, jak v kaligrafických obrazech, tak se i promítá na ostatních doplňcích.


Redesign obývacího pokoje pro mladého muže

 

Na jaře během prvního lockdownu se na mě obrátil mladý muž s prosbou o redesign stávajícího obývacího pokoje.

Jako většina mých klientů, a i tento klient toužil po zútulnění obývacího pokoje tak, aby se v něm cítil dobře a pohodlně jak on, tak i jeho návštěvy.

Další požadavky na nový pokoj byly:

 • zakomponování živých rostlin a obrazů s botanickou tematikou do interiéru
 • dodatečný úložný prostor na knihy a společenské hry
 • lepší centrální a funkční osvětlení

Toto jsou fotografie současného stavu.

 

A jak vypadal můj návrh? Připravila jsem pro klienta 2 varianty.

 

První varianta:

 • V této variantě jsem nabídla úpravu stávajícího dispozičního řešení, kde jsem původní sedačku vyměnila za menší a otočila jsem ji tak, aby lépe odpovídala půdorysu místnosti.
 • Tím pádem nám vznikl prostor pro vizuálně “lepší” umístění jídelního stolu.
 • Původní TV nábytek Besta jsem nechala, jen vyměnila dvířka za dubový dekor, abych potlačila černou barvu. Na stěnu za TV jsem klientovi nabídla police Lack z Ikea, na které jsem umístila menší květináče a plakáty s botanickým motivem.
 • Prostor jsem zútulnila použitím lehkých poloprůhledných záclon a světlešedou výmalbou. Samozřejmě jsem navrhla i jiné textílie jako koberec, polštářky a puff.

 

 

Druhá varianta:

Tato úspornější varianta počítala s tím, že si klient ponechá původní sedačku, akorát vymění tmavě šedý potah za světlebéžový.

Další navrhované změny:

 • Výměna dvířek na TV nábytku za dubový dekor a přidání pár kusů nábytku jako úložné skřínky Eket
 • Výměna původního jídelního stolu za stůl Lisboa od Ikea a původních jídelních židlí za černé s dřevenými nožičkami opět od Ikea
 • Lehké poloprůhledné záclony a výmalba v odstínu off-white, koberec, dekorativní polštářky a puff na dodatečné sezení.

A poslední perlička bylo zakrytí otvoru mezi obývákem a kuchyní. Původně jsem klientovi nabídla zakrýt tuto nevzhlednou “díru” sádrokartonem, nakonec jsme se domluvili na koupi velkého obrazu, který tento otvor zamaskoval.

Součástí projektu byl nákupní seznam včetně cen a společné nákupy v obchodním domě Ikea.

Pokud se Vám zpracování tohoto projektu líbí a rádi byste si dopřáli nový interiér, ozvěte se mi.

 


 

Rekonstrukce koupelny v rodinném domě

 

Jak vypadá návrh koupelny na papíře a co všechno z mé strany musí realizační firma obdržet, než se pustíme do samotné realizace?

Tady je ukázka takových podkladů, které připravuji pro své dodavatele.  Není to jen spárořez, jsou to také podklady pro instalatéra a elektrikáře. Jsou to vývody světel nad zrcadla, zásuvky, umístění a rozměry výklenku, umístění zařizovacích předmětů a jiné důležité věci, které musíme řešit dřív, než se začne obkládat.

Pak už je zpravidla pozdě a každá změna může klienta přijít nejen draho, ale nakonec nemusí být ani proveditelná.

Tuto koupelnu už mám prakticky hotovou, až na koupelnovou skřínku. V jednom z příštích příspěvků se s Vámi ráda podělím o fotky hotové koupelny😊.